O nas

Mottem Akademii Zdrowej Racicy, która powstała z inicjatywy firmy De Heus Sp. z o.o., jest zapobieganie kulawiznom, zanim te będą widoczne w stadzie. Krowy chodząc po oborze dają bowiem wiele sygnałów, które jednoznacznie wskazują na ich problemy z nogami. Trzeba tylko umieć je odczytać, a następnie przeprowadzić taką korekcję, która je wyeliminuje.

Problem z racicami dotyka coraz większą liczbę ferm mlecznych, zwłaszcza wysokowydajnych stad. Żywienie, systemy utrzymania, dostęp do wybiegów oraz podłoże po jakim poruszają się krowy wpływają na status zdrowotny racic. Przeprowadzenie prawidłowej korekcji ma na celu nie tylko pielęgnację, skracanie i kształtowanie puszki rogowej racicy, ale również diagnozę wielu innych problemów, które pośrednio ją dotykają.
Spotkania Akademii cieszą się dużym powodzeniem, o czym świadczy harmonogram szkoleń rozpisany na kilka najbliższych miesięcy. Ich celem jest prezentacja i nauka samych hodowców, jak i zootechników do wykonywania korekcji racic we własnych stadach krów.

deheus hoduj z głową bydło agramatic