Aktualności

Konkurs z wiedzy o korekcji racic w "Hoduj z głową Bydło"

Na początku roku wraz z naszym patronem medialnym AZR - "Hoduj z głową bydło", ogłosiliśmy konkurs wiedzy na temat funkcjonalnej korekcji racic, według szkoły holenderskiej. Konkurs trwa od 15.1.2014 do 10.12.2014
zobacz cały artykuł

Warsztaty na Warmii

W walentynkowy dzień, 14.02.2014 w stadninie koni "Rzeczna" na Mazurach koło Pasłęka, odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty AZR.
zobacz cały artykuł

AZR po raz pierwszy na Kujawach

W czasie Targów Agro-Tech w Minikowie (woj. kujawsko - pomorskie) byliśmy po raz pierwszy z projektem Akademii Zdrowej Racicy. Cieszymy się, że tematyka pielęgnacji racic spotkała się z tak dużym zainteresowaniem hodowców.
zobacz cały artykuł

Akademia Zdrowej Racicy ponownie na targach w Szepietowie

W dniach 29-30.06.2013 zaprezentowaliśmy się po raz drugi z AZR na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie (woj. podlaskie).
zobacz cały artykuł

Ogromna patologia korekcji racic

W Polsce mamy do czynienia z ogromną patologią korekcji racic - stwierdza Rafał Kapica - główny korektor Akademii Zdrowej Racicy. Hodowcy nie zauważają chorych krów. Dopiero, jak zaczynają one chodzić na trzech nogach albo w ogóle mają problemy z poruszaniem się, to widzą problem. Niestety, wtedy często jest już za późno. Dlatego wspólnie z firmą De Heus stworzyliśmy i zainaugurowaliśmy akcję Akademia Zdrowej Racicy.
zobacz cały artykuł

Korekcja racic z perspektywy Anglii

Nie wiem, jak w Polsce, ale w Anglii niektórzy fachowcy wykonują korekcję, myśląc jedynie o liczbie krów i funtach, które znajdą się na ich koncie. Dla profesjonalnego korektora ważny jest wyłącznie prawidłowo wykonany zabieg, choćby miał on trwać dwie czy 20 minut - informuje Tony Richardson - współzałożyciel, instruktor i egzaminator angielsko-holenderskiej szkoły korektorów.
zobacz cały artykuł

deheus hoduj z głową bydło agramatic